100. dan u školi

Učenici Osnovne škole Središće obilježili su 100. dan u školi, u sklopu eTwinning projekta autorica Sandre Vuk i Kristine Čobanković. 100. dan u školi obilježen je u srijedu, 8. veljače 2023. godine.

Prvih 100 dana škole za prvašiće je vrlo važna stvar pa su učenici 1. a i učiteljica Lucija 100. dan škole proveli uživajući u različitim aktivnostima bez školskih udžbenika. Na satu Hrvatskog jezika u grupama su zapisali 20 riječi slovima koja su dosad učili te su ih potom spojili u jedinstveni popis od 100 riječi. Na satu Matematike ponovili su zbrajanje i oduzimanje brojeva do 10 rješavajući 100 zadataka. Sat Likovne kulture bio je popraćen s puno smijeha jer su učenici zamišljali kako ćemo izgledati sa 100 godina. Sat razrednika proveli su igrajući igru tišine, slažući tangram od 100 dijelova. Za uspomenu, učenici su u školskoj dvorani formirali tijelima broj 100 koji je učiteljica zabilježila fotografijom iz ptičje perspektive. Sav trud i veliki 100. dan u školi učiteljica je nagradila diplomom.

Stoti dan u školi 1. b razreda i učiteljica Jasminka obilježili su rješavajući sto matematičkih zadataka, čitajući slikopriču Stoti dan u školi i odgovarajući na pitanja. Bojili su straničnike, ponavljali prometna pravila, razgibali se uz sto vježbi te naslikali kako će izgledati kao stogodišnjaci.
U produženom boravku učenici i učiteljica Adela uspješno su zapisali 100 riječi i zabavili se ukrašavajući broj 100 toplim i hladnim bojama.

100. dan u školi učenici 2. b razreda i učiteljica Katarina obilježili su kraljevski. Učenici su na glavama imali krune na kojima je pisalo „100 DANA PAMETNIJI“. Na satima Hrvatskog jezika osmislili su ukupno 100 riječi. Tim riječima su ponavljali rastavljanje riječi na slogove te rastavljanje riječi na kraju rečenice koristeći spojnicu. Sat Matematike pretekao je kroz ponavljanje množenja brojeva 2 i 3. Učenici su u grupama računali zadatke. Sveukupno su riješili 100 zadataka. Na satu Tjelesne i zdravstvene kulture odradili su 100 razrednih ponavljanja svake vježbe.  Bio je to jedan lijep dan, prepun igre i učenja, a sve u znaku broja 100.

Učenici učenici 3. a i učiteljica produženog boravka Natalija, obilježili su 100. dan u školi napisavši svoje želje prije stotog rođendana. Također, napisali su što bi željeli imati u 100 primjeraka te su na kraju osmislili izgled majice povodom 100. dana u školi.