31. Zagrebački maraton

Poštovani,

želimo vas obavijestiti o velikom međunarodnom natjecanju – Zagrebačkom maratonu, koje već 31. godinu podržava Grad Zagreb. Osim natjecateljskog dijela za odrasle, poseban naglasak stavlja se na promociju sporta, zdravog načina života i popularizaciju atletike među mladima.

Ove godine, u subotu 7. listopada 2023., na Trgu bana Josipa Jelačića organizirat će se natjecanje za djecu od vrtićke do školske dobi. Osim sportskog natjecanja, planira se razvijati kultura navijanja i sportskog ponašanja među mladima kroz likovnu radionicu na kojoj će najmlađi natjecatelji izrađivati navijačke plakate sa sportskim motivima i porukama za maratonce.

Projekt je prepoznalo Ministarstvo turizma i sporta Republike Hrvatske, a Gradski ured za obrazovanje, sport i mlade daje preporuku za uključivanje djece u ovaj projekt.

Moguće su prijave djece samostalno od strane roditelja ili kao organizirane školske ekipe za natjecanje. Sudjelovanje u dječjim utrkama je besplatno, a prijava se može izvršiti putem poveznice na stranici 31. Zagrebačkog maratona, odabravši vrstu utrke „DJEČJA“.

Prijava će također biti moguća i na dan natjecanja, ali radi izbjegavanja gužve, preporučuje se da prijavu obavite putem interneta. Po dolasku na Trg, javite se volonterima u prijavnom centru koji će vas usmjeriti za dječje utrke.

Za dodatnu motivaciju, troje prvoplasiranih u svakoj kategoriji u svakoj utrci osvojit će nagrade sponzora i medalje.

Unaprijed zahvaljujemo na suradnji i poticanju djece da se pridruže ovoj sportskoj manifestaciji.