66. državno natjecanje mladih tehničara

Učenik naše škole Jakov Vukelić iz 5.b razreda osvojio je 8. mjesto na 66. državnom natjecanju mladih tehničara u području maketarstva i modelarstva.

Natjecanje je održano na našem divnom Jadranu u Segetu Donjem kod Trogira u Hotelu Medena od 3. do 6. lipnja 2024. godine.

Nakon pisane provjere znanja, prema zadanoj tehničkoj dokumentaciji, u šest sati rada s pauzama, izradio je od balze maketu spremišta za kukuruz – ambar te prezentirao svoj rad pred tročlanom komisijom.

Natjecanje mladih tehničara sveobuhvatno je natjecanje u kojem učenik pokazuje finu motoriku, rukujući različitima alatima, opremom i materijalima, snalažljivost, usredotočenost i organizacijske vještine te svoje znanje i govorničke vještine.

Čestitamo našem Jakovu na lijepom uspjehu i preporučujemo učenicima uključivanje u događanja i aktivnosti vezane za tehničku kulturu!

Ines Kresoja