MENS SANA IN CORPORE SANO
TAGS: OŠ Središćeosnovna škola središće

U školi smo obilježili Međunarodni dan tjelesne aktivnosti – Dan kretanja za zdravlje. Često zbog svakodnevnih obveza, stresa i brzog tempa života zaboravimo na naše mentalno i fizičko zdravlje ili drugim riječima koliko je važan zdrav duh u zdravom tijelu (Mens sana in corpore sano). Učenici viših razreda su jučer obilježili Međunarodni dan tjelesne aktivnosti, šetnjom oko jezera Bundek, dok su učenici nižih razreda taj dan obilježili raznolikim poligonima s naglaskom na važnost svakodnevnog kretanja.

A sada  važna informacije za sve roditelje naših učenika.

Osobe starije od 18 godina trebale bi prikupiti minimalno 150 – 300 minuta aerobne tjelesne aktivnosti umjerenog intenziteta ili 75 – 150 minuta anaerobne aktivnosti visokog intenziteta tjedno. Djeca i adolescenti (od 5 – 17 godina) bi trebali svakodnevno sudjelovati u tjelesnim aktivnostima, umjerenog do visokog intenziteta, minimalno 60 minuta dnevno, a mlađi od 5 godina minimalno 180 minuta.