Javni poziv:

Osnovna škola Središće sa svojim je radom krenula u siječnju 2020. godine. Danas broji 333 učenika. Otvaranjem škole započeo je i rad školske knjižnice.
S obzirom na to da je riječ o novoj knjižnici, učenici 7. a razreda Zora Zidarić, Fran Bardač i Ivan Ninić u suradnji sa stručnom suradnicom knjižničarkom Anamarijom Androlić, pokreću inicijativu nabave knjiga pomoću javnih donacija.

Cilj našeg projekta je omogućiti učenicima posudbu svih lektirnih naslova, ali i onih naslova koji bi poticali učeničku maštu i razonodu.
Knjižnica trenutno broji 1300 knjiga od čega dio čine lektirni naslovi, knjige na stranom jeziku, knjige za slobodno čitanje, knjige za učitelje i referentna građa.

Učenici sedmog razreda video zapisom upućuju javni poziv lokalnoj zajednici na pomoć pri prikupljanju knjiga. Želja nam je omogućiti svim učenicima jedinstveni svijet znanja i zabave koju knjiga nudi.

Ispod videa prikazan je popis knjiga, slikovnica i stripova koji nam trenutno nedostaju. Ako neke od njih pronađete na svojim policama, a skupljaju vam prašinu mi ćemo ih rado preuzeti i redovno koristiti u našoj knjižnici. Također, ako posjedujete stripove, slikovnice ili društvene igre za koje mislite da bi odgovarali učenicima od 1. do 8. razreda svakako nam se javite.

Hvala Vam na Vašoj pomoći!

VIDEO:

Popis lektira:

U zagradi je prikazan broj naslova koji knjižnica posjeduje.

Slikopriče, Ž. Horvat-Vukelja, S. Pribić (3)
Pale sam na svijetu, J. Sigsgaard (3)
Životinjska abeceda, I. Borovac (4)
Dvanaest veselih mjeseci, K. Grozdanić (1)
Stanari u slonu, D. Horvatić (0)
Pjesme, G. Vitez (0)
Bajka o ribaru i ribici, A. Puškin (10)
Čokoladne godine, M. Kopjar (10)
Timpetill. Grad bez roditelja, H. Winterfeld (10)
Sretni dani, M. Gavran (10)
Koko u Parizu, I. Kušan (10)
Charlie i tvornica čokolade, R.Dahl (10)
Tričave pjesme, P. Kanižaj (10)
Bajka o vratima, D. Dragojević (0)
Maksimirci, N. Pulić (3)
Mali ratni dnevnik, S. Tomaš (0)
Sretni kraljević, O. Wilde (6)
Djevojčica iz Afganistana, D. Ellis (10)
Zaljubljen do ušiju, M. Gavran (10)
Priče iz davnine, I. Brlić Mažuranić (6)
Povjestice, A. Šenoa (1)
Miris knjige, J. Klepac (10)
Bijeli klaun, D. Miloš (3)
Zeleni pas, N.Mihelčić (10)
Parvanino putovanje, D. Ellis (10)
Dječak u prugastoj pidžami, J. Boyne (3)
Veliki zavodnik, Z. Krilić (3)
Zaboravljeni sin, M. Gavran (0)
Pjesme, D. Cesarić (10)
Galeb Jonathan Livingston, R. Bach (10)
Priče iz Vukovara, S. Glavašević (0)
Tajna krvavog mosta, M. Jurić Zagorka (0)
Dnevnik Ane Frank (0)
Kod kuće je najgore, E. Kishon (10)
Srebrne svirale, D. Tadijanović (3)
Mali princ, A. de Exupery (4)

Popularni stripovi:
Garfield, Alan Ford, Iznogud, Gaturro…

Slikovnice, dječje enciklopedije i knjige na engleskom jeziku također su poželjne na našim policama.

Za sva pitanja možete se javiti stručnoj suradnici knjižničarki Mateji Pavliško na e-adresu: knjiznicaossredisce@gmail.com