OTVORENI DAN INSTITUTA RUĐER BOŠKOVIĆ
TAGS: OŠ Središće

Učenici 6.a i 6.b razreda su u petak, 10. lipnja, posjetili Institut Ruđer Bošković povodom Otvorenog dana Instituta.

Aktivnosti su bile organizirane na istraživačkim postajama koje su pokrivale teme iz fizike, kemije, biologije, biomedicine i znanosti o okolišu. Učenici su imali priliku naučiti ponešto o solima, kiselinama i lužinama na punktu kemije te silama fizike u eksperimentima i demonstracijama koje su pripremili fizičari s Instituta. Na punktu Biologije mora i okoliša saznali su kako pripremiti i analizirati morski uzorak, mogu li i životinje služiti kao bioindikatori stanja okoliša, što je to sediment te kakav se bogat život mikroorganizama u njemu krije. Kroz niz zabavnih aktivnosti mogli su testirati svoja osjetila i pamćenje te saznati više o radu i razvoju ljudskog mozga.

Posebno se želimo zahvaliti mami Legović koja nas je, kao pravi domaćin, ugostila i pokazala akcelerator čestica koji se koristi za istraživanja u nuklearnoj fizici.

Zahvalni smo i sretni što smo imali prilike vidjeti djelić svakodnevnog rada brojnih znanstvenika.