PROJEKTNE AKTIVNOSTI I SUDJELOVANJA U NATJECANJIMA IZ NJEMAČKOGA JEZIKA 2021./2022.
TAGS: OŠ Središće

Učenici osmih razreda sudjelovali su na Županijskom natjecanju iz njemačkoga jezika te na natjecanju u sklopu Međunarodne olimpijade njemačkog jezika – Die Internationale Deutscholympiade 2022 – die nationale Vorrunde. Vedran Žarak, učenik  8. b razreda u finalu Natjecanja A2 jezične razine osvojio je 3. mjesto.

U sklopu miniprojekta Eurovision Song Contest 2022 im Klassenzimmer učenici sedmog razreda sudjelovali su aktivnostima na temu glazbe te su učenici sami glasali za pobjedničku pjesmu.

7. A razred i učenice koje pohađaju izvannastavnu aktivnost Deutschklub su također sudjelovali na Višejezičnom natjecanju glazbenih spotova – Der mehrsprachige Musikwettbewerb. Natjecali su se autorskom pjesmom i spotom na njemačkom jeziku „Die 7. A“.

Video je dostupan na poveznici:

Učenici sedmog i osmog razreda sudjelovali su na natjecanju izrade Instagram profila svoga grada – Die Kroatien – Instagram Challenge 2022 u organizaciji Goethe Instituta.

Anja Martinović, učenica 5. a razreda za Deutschklub je izradila strip na njemačkom jeziku.

Učiteljica njemačkog jezika

Ivana Mikulić