Putevima glagoljice – terenska nastava

Kako bi upoznali i istražili mjesto na kojem je počeo razvoj hrvatske pismenosti, učenici šestih razreda i ove su školske godine krenuli tragom i putevima glagoljice. Na tom putu učenici su posjetili Jurandvor kako bi vidjeli mjesto na kojem je nastala Bašćanska ploča, jedan od najdragocjenijih hrvatskih spomenika. Sudjelovali su na zanimljivoj radionici na kojoj su upoznali azbuku i pisali glagoljičkim slovima. Nije bilo lako, ali je bilo zabavno vratiti se u prošlost i vidjeti kako su to radili glagoljaši. Učenici su vidjeli i staru jezgru grada Krka, a ostalo je i dovoljno vremena za druženje, zabavu i šetnju uz more.
Sa sunčanog Krka pozdrave vam šalju učenici 6. a i 6. b razreda, njihove razrednice Nera Batina i Tina Copot te učiteljice Tajana Beribak Gačić i Karolina Bošnjak.