Svjetski dan kazališta

Kazalište je oduvijek imalo važnu ulogu u kulturnom životu mnogih zemalja. Stoga se svake godine, 27. ožujka, obilježava Svjetski dan kazališta. Obilježavanje ovog dana započelo je 1962. godine na inicijativu Međunarodnog kazališnog instituta.

Na nastavi Likovne kulture učenici su dobili zadatak izraditi malo kazalište. Učenici su radili u skupinama unutar kojih su izabrali priču, osmisliti tijek radnje te izradili vlastite „čarobne“ kazališne kutije u koje su postavili scenu, rekvizite i lutke.  Također, učenici su se unutar skupina dogovorili tko će biti scenograf, tko lutkar, tko redatelj, a tko snimatelj.

Cilj ove projektne nastave je približiti učenicima kazalište. Osmišljavanjem i dogovaranjem u skupinama učenici su razvijali vještine suradnje te organizacijske vještine. Također, jedan od ciljeva ove projektne nastave je uspoređivanje i opisivanje stvaralačkog procesa skupina kroz razne zadatke i aktivnosti.