Mjesec svjesnosti o autizmu

Svjetski dan svjesnosti o autizmu svake se godine obilježava 2. travnja. Također, tijekom cijelog mjeseca provode se aktivnosti usmjerene na senzibilizaciju okoline o važnosti ove teme. Kako bi učenike educirali od najranije dobi kako pomoći djeci i osobama kod kojih postoje komunikacijska odstupanja,  školska logopedinja Mihaela Đurenec provela je radionicu pod nazivom „Različitosti u komuniciranju“. Na radionici su sudjelovali učenici od prvog do četvrtog razreda. Učenici su sa svojim učiteljicama i logopedinjom razgovarali o tome što je to komunikacija, na koji sve način možemo komunicirati i kako pomoći djeci koja doživljavaju izazove pri prenošenju svojih misli i osjećaja. Na kraju radionice svaki razred dobio je plakat s najvažnijim naučenim činjenicama kao podsjetnik na potrebu uvažavanja međusobnih različitosti. Naučili smo nešto novo, a ujedno smo se i zabavili.