Dan grada Zagreba
TAGS: Dan grada Zagreba

Na današnji dan obilježavamo Dan grada Zagreba kada se ujedno slavi svetkovina Majke Božje od Kamenitih vrata, zaštitnice grada Zagreba.

Ljepota našega grada je u njegovoj povijesti, iznimnoj kulturnoj materijalnoj i nematerijalnoj baštini. Taj je mozaik sačinjen od mnogih povijesnih detalja, njegovih građevina, parkova, kipova i drugih znamenitosti. Učenici naše škole podsjetili su se na važnost očuvanja kulturne baštine i ponovili neke prepoznatljive znamenitosti Grada Zagreba, kao što su licitarsko srce i šestinski kišobran koji su samo mali djelić tog šarenog spektra.

Nastava Likovne kulture bila je prožeta motivima Grada. Učenici sedmih razreda stvarali su male razglednice, poput starih majstora grafike crtali su vedute grada s pogledom na katedralu Uznesenja Blažene Djevice Marije, te na Kamenita vrata, Popov toranj, park Zrinjevac i uspinjaču za Gornji grad. Ovi simboli upućuju na bogatu povijest grada Zagreba i njegovo preobraženje u predivan grad kakav je sad.