Sportski dan – 12. rujna 2023.

Poštovani i dragi učenici i roditelji,

želimo vas obavijestiti o nadolazećem događaju koji će se odvijati na sportskom igralištu Osnovne škole Središće. Naš će se prvi Sportski dan održati 12. rujna 2023., s početkom u 9 sati.

Cilj ovog događaja je pružiti djeci priliku da se upoznaju s različitim sportovima i sportskim klubovima koji djeluju na našem području. Tijekom Sportskog dana djeca će imati priliku sudjelovati u raznim sportskim aktivnostima, kao i upoznati se s trenerima i članovima sportskih klubova. Ovo je izvrsna prilika za djecu da otkriju svoje sportske interese i talente te da se povežu s lokalnim sportskim zajednicama.

Raspored događanja:

• od 9 do 10 sati: učenici razredne nastave će zajedno sa svojim učiteljicama izaći na školsko igralište i posjetiti brojne sportske punktove te isprobati različite sportove prema svojim interesima
  • od 10 do 11 sati: učenici predmetne nastave će se pridružiti sportskim aktivnostima sa svojim nastavnicima, također će imati priliku istražiti različite sportske punktove i sudjelovati u prezentacijama sportova.

Svi će učenici moći upoznati predstavnike sportskih klubova koji djeluju u našoj školi, kao i klubove izvan škole. Ovo je izvrsna prilika za prikupljanje informacija o mjestu i vremenu treninga te za isprobavanje različitih sportova.

Sudionici:

• čije su aktivnosti dostupne u školi:
    • Baseball klub Zagreb
    • Cheerleading Zagreb
    • Zagrebačka Judo škola
    • Gimnastički klub Aura
    • Plesni punktovi Zagreb
    • Muški košarkaški klub Novi Zagreb
    • Ženski košarkaški klub Zagreb
    • Krav Maga
    • Nogometni klub Zapruđe
    • Zagi odbojka i rukomet
    • Taekwondo Contra
  • čije su aktivnosti dostupne izvan škole:
    • Atletski klub Agram
    • Veslački klub Mladost
    • Vaterpolo klub Zagreb.

Očekujemo uzbudljiv dan ispunjen sportskim aktivnostima i nadamo se da ćete pronaći sport koji će vas inspirirati i motivirati za buduće sportske izazove.

Vidimo se u utorak na Sportskom danu!