Osmaši iza kulisa Hrvatskog narodnog kazališta

U kazalištu su naši osmaši često bili publika, a ovoga su puta zašli u brojne prostorije Hrvatskog narodnog kazališta.
Učenici su imali priliku razgledati impozantno kazalište iznutra, istražujući svaki kutak od gornjih loža do dubina ispod pozornice. Otkrivali su tajne prostorije i mogućnosti kazališta i pozornice, rekvizite i kostime koji čine srce kazališta. Zanimali su se za svaki detalj, svjetla, kostime i rekvizite koji čine svaku predstavu nezaboravnom.
Učenici su svoj posjet završili prisustvovanjem probi baletnog ansambla Hrvatskog narodnog kazališta. Učenici su s oduševljenjem promatrali balerine i baletane dok su se pripremali za izvedbu, upijajući svaki pokret i notu glazbe. Osjetili su energiju i predanost umjetnika koji svakodnevno stvaraju čaroliju na pozornici.

Katarina Kalajžić Golac, Ivana Trucek i Marko Prpić