Mama, budi zdrava

Listopad je već dugi niz godina mjesec u kojem osvještavamo važnost samopregleda i preventivnih pregleda kod žena kako bi se kako bi se smanjila smrtnost od raka dojke.
I naša se škola ove godine pridružila obilježavanju kroz akciju “Mama, budi zdrava” koju uz podršku Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje organizira i Ministarstva znanosti i obrazovanja organizira udruga SVE za NJU.
Našim smo učenicima podijelili letke koje su oni personalizirali i odnijeli svojim majkama (neki i bakama, tetama ili drugim važnim ženama u njihovim životima) kako bi im dali do znanja da im je stalo do njih i da ih žele što duže u svojim životima. Jer preventivni pregledi na koje ovaj letak poziva čine upravo to, produžuju život.
Zahvaljujemo udruzi SVE za NJU na letcima koji su nas potaknuli da promislimo o onome što nam je u životu doista važno.
Također, zahvaljujemo učiteljici Mirni Deskar koja nam je ovom prilikom izradila divan pano.

Mateja Pavliško, stručna suradnica knjižničarka