Izložba Picelj i prijatelji i kreativna radionica

Učenici 5.C razreda imali su priliku posjetiti izložbu Picelj i prijatelji u Muzeju suvremene umjetnosti u okviru projekta CreART 3.0. Izložba je predstavila bogat opus svjetski priznatog umjetnika Ivana Picelja i njegovih suradnika, pružajući učenicima uvid u rad jednog od najvažnijih predstavnika geometrijske apstrakcije.

Nakon inspirativnog posjeta muzeju, u školi je održana radionica na kojoj su učenici mogli izraziti svoju kreativnost. Svaki učenik dobio je jedan osjećaj koji je trebao prikazati kroz apstraktne oblike. Koristeći različite materijale, kolaž, vatu, slamke, čačkalice i kuglice od stiropora, učenici su istraživali načine izražavanja osjećaja kroz boju, teksturu i kompoziciju. Cilj ove aktivnosti bio je poticanje stvaralaštva i razvijanje likovne pismenosti kod učenika na temelju neposrednog kontakta s originalnim umjetničkim djelima.