“Čitanjem do zvijezda” – idemo na državno!

“Čitanjem do zvijezda” jedinstveno je natjecanje koje potiče ljubav prema knjigama i čitanju među mladima. Ovo natjecanje nije samo izazov, već i prilika za otkrivanje novih svjetova, razvijanje mašte i poticanje kreativnosti među mladim čitateljima. Cilj je natjecanja potaknuti mlade da razvijaju naviku čitanja, istraže različite književne žanrove te razvijaju vlastite kritičke vještine.

Na danas održanoj županijskoj razini natjecanja naša je Nera Strčić, učenica sedmoga razreda izložila svoj kreativni uradak nastao na temelju triju pročitanih djela. Nera je svojim izlaganjem osvojila prvo mjesto na županijskoj razini i time zaslužila prolaz na državnu razinu natjecanja.

Ne smijemo propustiti spomenuti kako uz Neru naša škola ove godine na državnoj razini ima još jednu predstavnicu, također učenicu sedmoga razreda, Saru Škuncu.

Čestitamo učenicama!

Marko Prpić