Code Week 2022. – Certificate of Excellence

Od 8. do 23. listopada 2022. održavao se, po deseti put, Europski tjedan programiranja.
Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa koju vode volonteri, a podržava je Europska komisija. Svatko – škole, nastavnici, knjižnice, klubovi za programiranje, društva, javna tijela – može organizirati #CodeWeek događanje.

Učiteljice Iva Palčić Strčić i Božena Ukić prijavile su aktivnosti koje su provodile sa svojim učenicima. Za provedene aktivnosti su dobile potvrdu o izvrsnosti. Potvrdu izvrsnosti dobiju volonteri koji su uspješno odradili izazov Code Week 4 All, a to znači da su svoje aktivnosti povezali s drugim ustanovama koje organiziraju naše kolege diljem svijeta.

Tako su učenici prvih i drugih razreda na nastavi informatike programirali bez računala, učenici četvrtih razreda programirali su malo popularno računalo micro:bit. Stariji učenici testirali su novu platformu za programiranja CobieAI, programirali robotiće Lego i mBot, učenici osmih razreda upoznali su se s pojmom umjetne inteligencije, te su izradili igricu prepoznavanja u Scratch-u.

Učenici 4.b i učiteljica Iva povezali su Europski tjedan kordiranja s Danom bijelog štapa te u sklopu eTwinning projekta Želim se osjećati dobro proveli aktivnost na satu Tjelesne i zdravstvene kulture. Učenici su u paru prelazili poligon. Jedan učenik je nosio povez na očima, a drugi učenik davao upute za kretanje i izvršavanje zadataka na poligonu. Na ovaj smo se način, bez računala, podsjetili što je to kodiranje te kako nastaju računalne igre.

U sklopu eTwinning projekta Sigurnim korakom u školu 4, učenici 4.b su sudjelovali u aktivnosti Pixel Art.