DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

U jesen dozrijevaju plodovi koje je Bog stvorio kako bi nahranili svoje tijelo, pripremali razna ukusna jela i uživali u njima. U ponedjeljak 16. listopada 2023. godine svečanom smo priredbom zahvalili Bogu što nam proviđa hranu i sve ostalo potrebno za život na Zemlji.

Zbor naše škole, Moderato, pod vodstvom profesorice iz glazbene kulture, Katarinom Kalajdžić Golac, otvorio je ovaj predivni događaj pjesmom Tvoja zemlja. Potom je Ena Čavrak pročitala pjesmu Kruh moje bake te Sara Primorac, Pjesmu o kruhu, kojima su izrazile čast kruhu koji je naša hrana i izraz duhovne i životne hrane. Uslijedila je pjesma Amazing grace  kojom nas je zbor Moderato pozvao da tražimo Božju milost za svoju snagu da nas vodi u životnim borbama kako bismo bili radosni i imali mir. Učenici Tomislav Ninić, Ino Kapović i Fran Ciganović recitirajući pjesmu Ponudi kruh, pozvali su nas da hranu koju imamo dijelimo s drugima. Učenice koje pohađaju izvannastavnu aktivnost Vjeroznanci (Ana Pergar, Tea Šabanović, Lena Šoštarić, Jelena Cindrić, Emili Šoštarić, Sofija Pavlović, Nina Šabanović), uprizorile su kratki dijalog Kruh za druge izražavajući važnost Isusa kao kruha koji se lomi za nas i koji nas poziva da se s vjerom, nadom i ljubavlju, i mi kao kruh, lomimo za druge ljude koje nam Bog šalje u život. Za kraj, kao znak duboke zahvalnosti Bogu, zbor Moderato zapjevao je pjesmu Gloria.

Ovako lijepo pripremljeni zajedno s našim župnikom župe Tijela Kristova, Ivicom Reparincem, pomolili smo se te je župnik blagoslovio nas i razne proizvode od brašna koje su pripremili učenici naše škole u zajedništvu sa svojim mamama, tatama, bakama…

Veliko hvala tehničkom osoblju naše škole, učiteljici Ivani Benko i profesorici likovne kulture Ketrin Perlić koje su uredile dvoranu te se pobrinule oko ozvučenja, učenici Ivi Dujić koja je fotografirala priredbu,Valeriji Hovorka koja je imala uvodnu i završnu riječ te voditeljici Nini Mazalović.

Kako je lijepo i kako raduje kada se okupimo i imamo zajedništvo!

Ines Kresoja, vjeroučiteljica