DAN PLANETA ZEMLJE, 22.04.2022.
TAGS: OŠ Središćeosnovna škola središće

DAN PLANETA ZEMLJE – NAJMANJI KORAK U OČUVANJU ZEMLJE JE VAŽAN

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja već više od 50 godina, a svake godine ima svoj slogan odnosno temu. Pomoću ovogodišnjeg slogana „Investirajmo u naš planet“ nastoji se osvijestiti koje su posljedice klimatskih promjena i onečišćenja okoliša.

Ideja obilježavanja Dana planeta Zemlje prvi je put predstavljena 1969. godine, no službeno se obilježava od 1992. kada je na Konferenciji Ujedinjenih naroda u Rio de Janeiru donesen program za promicanje održivog razvoja. Danas se obilježava u 190 zemalja svijeta.

BUDIMO PROMJENA SVAKI DAN

Malim, ali značajnim koracima, svatko od nas može učiniti nešto za naš planet:

• posaditi drvo
  • koristiti bicikl
  • smanjiti uporabu plastičnih vrećica
  • reciklirati
  • kompostirati.

Naši učenici  uključeni su u niz aktivnosti i projekata kroz koje nastoje doprinijeti zaštiti prirode. Njihove aktivnosti možete pogledati u priloženim videima. Neka vas njihove aktivnosti podsjete na važnost čuvanja našeg jedinog doma, Zemlje!