Dan sigurnijeg interneta 2023.

Zašto je važna prevencija elektroničkog nasilja? Važno je osvijestiti  da živimo u suvremenom svijetu koji više ni ne možemo zamisliti bez računala, mobitela, interneta i društvenih mreža, kako odrasli tako ni djeca. Upravo zbog toga pojava elektroničkog nasilja, nažalost,  svakodnevno je prisutna u školama ali i u poslovnom svijetu. Želeći istaknuti važnost prevencije elektroničkog nasilja, Osnovna škola Središće 7.veljače 2023. godine obilježila je Dan sigurnijeg interneta. Za učinke naše škole bile su organizirane interaktivne radionice koje su vodili gejmer Lavvek i Domagoj Jakopović – Ribafish. U sklopu radionica i izlaganja učenici su aktivno sudjelovali, razgovarali, razmjenjivali svoja iskustva, analizirali i kritički promišljali o društveno prihvatljivim ponašanjima na internetu te kako prepoznati rizična ponašanja i što u tom trenutku učiniti, kako reagirati, a sve u cilju prevencije elektroničkog nasilja, a time i mentalnog i fizičkog zdravlja naših najmlađih. Naravno, ne smijemo zaboraviti i na dobrobiti koje nam donose digitalni alati i platforme.

Ovom prilikom želimo se zahvaliti našim partnerima u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta na podršci i sudjelovanju u jednom hvale vrijednom projektu i pohvaliti naše učenike koji su još jednom pokazali koliko je važno svojim promišljanjima, stavovima i argumentima pridonijeti prevenciji elektroničkog nasilja.

Stručna suradnica pedagoginja

Tjaša Juraković Antolić, mag.paed.