TAGS: dan školeOŠ Središće

U petak, 26. svibnja proslavili smo Dan naše škole. Na školskom igralištu održala se priredba na kojoj smo odali priznanja našim učenicima koji su ostvarili značajne rezultate na državnim i županijskim natjecanjima. Posebno trebamo istaknuti učenicu Ivu Dujić koja je osvojila 1. mjesto na Državnom natjecanju mladih tehničara, te Antu Poplašu s 2. mjestom na Državnom natjecanju iz matematike. Naša učenica Eli Nevešćanin sudjelovala je na Međunarodnom festivalu Lidice, a Sara Škunca, Heda Fresl, Sara Primorac i Ena Čavrak na Državnoj smotri iz građanskog odgoja i obrazovanja. Ne smijemo zaboraviti spomenuti i učenike koji su ostvarili rezultate na županijskim razinama natjecanja: Lana Licitar, Luka Trupeljak, Kolja Milanković, Patrik Kolarec, Dora Ćurić, Roko Sokolić, Luka Popović, Ivan Ninić, Ema Završki, Ema Omrčen, Iva Babić, Lena Šoštarić, Jakov Vukelić, Niko Nagyszombaty, Filip Mlađenović.

Učenici Fran Bardač, Tomislav Max Marić i Ivan Ninić predstavili su nas na 4. Milenijskom natjecanju iz kreativne industrije, a naš školski zbor Moderato osvojio je 1. nagradu na 6. Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva.

Sav taj uspjeh ne bi bio moguć bez naših nastavnika: Tajana Beribak Gačić, Ivana Trucek, Nera Batina, Božena Ukić, Bosiljko Đerek, Suzana Rajković, Ines Kresoja, Lidija Bešker, Angelina Jakopin Vuk, Iva Palčić Strčić, Tina Bobanac Žižić i Katarina Galajžić Golac, ali ni naše ravnateljice Violete Vragotuk.

Kako bi proslava bila što zabavnija uveseljavali su nas i naš zbor Moderato, te učenici 2.a i 2.c razreda.

Nakon druženja na školskom igralištu, u dvorani su održane utakmice u odbojci, košarci i futsalu protiv Osnovne škole Zapruđe i The International American School of Zagreb, naših dragih susjeda.

U maloj dvorani, za učenike razredne nastave naša je logopedinja Mihaela Đurenec pripremila vrlo zabavan escape room, a učenici viših razreda na kvizu koji se održao u holu škole pokazali su svoje znanje iz različitih područja.

Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pridonijeli da ovaj Dan bude poseban za sve!