Izložba “Tajne jadranskog podmorja”

U utorak, 14. studenog 2023. u našoj maloj školskoj dvorani ugostili smo putujuću izložbu “Tajne jadranskog podmorja.” Izložba pruža fascinantan uvid u bogatstvo i raznolikost podvodnog svijeta Jadranskog mora pa su učenici imali priliku upoznati više od sto vrsta jadranskih školjaka i puževa, četrdesetak vrsta riba, dvadesetak vrsta bodljikaša, postav od čak četrdeset vrsta jadranskih rakova kao i neke druge predstavnike jadranske faune. Osim eksponata izloženih u vitrinama, učenici su mogli pojedine vrste i sami primiti u ruke, proučavati ih, kako bi ih još bolje upoznali. Izložba je bila popraćena i stručnim predavanjem kroz koje su učenici mogli naučiti mnoge zanimljivosti i tajne iz svijeta morskih dubina. Ukazalo im se i na nikad veću potrebu za očuvanjem okoliša, na potrebu očuvanja bioraznolikosti, postojanje zakonom zaštićenih vrsta i slično. Nadamo se da će ovo iskustvo učenike potaknuti da svojim budućim djelovanjem pridonesu očuvanju našeg predivnog Jadranskog mora.

Tina Copot, dipl. ing.