TAGS: OŠ Središćeosnovna škola središće

Iako se u svakodnevnoj nastavi kao i tijekom pedagoških radionica, preventivnih programa te izvannastavnih aktivnosti učenike potiče na suradnju i međusobno pomaganje, učenici petih i šestih razreda prošli su tjedan imali priliku okušati se u dva zadatka koja je bilo nemoguće riješiti bez kvalitetne međusobne suradnje. Još jednom smo zajedno došli do zaključka i potvrdili svima nama poznatu izreku: Kad se male ruke slože, sve se može!

Na samom početku učenici su se podijelili u grupe, a njihov prvi zadatak je bio, verbalnom i neverbalnom komunikacijom, kvalitetno surađivati kako bi zajedničkim snagama složili piramidu od čaša i to uz pomoć gumice i konopa. Pritom je svaki učenik imao jednako važnu ulogu što znači da bez suradnje svih članova zadatak ne bi uspio.

Drugi zadatak, također našim učenicima vrlo zanimljiv i kreativan, bio je prikazati vlastitim tijelom i izrazima lica umjetnika ili nekoga od poznatih ličnosti iz svijeta umjetnosti. Učenici su unutar grupe trebali surađivati i dogovoriti se na koji način će pred razredom uprizoriti ono što se nalazi na slici. Ovom aktivnošću učenici su razvijali svoju kreativnost i maštovitost, a na kraju svi smo se lijepo zabavili, opustili i nasmijali.

Ponosna pedagoginja

Tjaša Juraković Antolić