Manifestacija Hrvatska volontira u Osnovnoj školi Središće

Osnovna škola Središće aktivno se uključila u nacionalnu manifestaciju Hrvatska volontira. Učenici su sudjelovali u edukativnim radionicama koje su imale za cilj podizanje svijesti o važnosti brige za okoliš, volontiranja i suosjećanja prema drugima.

Učenici 1.a sudjelovali su u radionici pod nazivom „Zzzzzzzašarenimo okoliš” koju su vodili predstavnici Udruge Maštara povodom Svjetskog dana pčela. Učili su o važnosti očuvanja pčela i okoliša te su sudjelovali u kreativnim aktivnostima.

Učenici 6.a sudjelovali su u radionici „Održivi razvoj“ Udruge Odraz, na kojoj su se upoznali s pojmom  održivi razvoj te  važnosti promišljanja o budućim generacijama.

Učenici 7.a upoznali su se s konceptom volontiranja i organizacijom volonterskih aktivnosti u školi na radionici „Mali volonteri“ u organizaciji Volonterskog centra Zagreb.

Učenici osmog razreda imali su priliku sudjelovati u radionici koju je vodila Mreža beskućnika, gdje su se upoznali s pojmom siromaštva i beskućništva te razumjeli važnost solidarnosti i podrške ljudima u potrebi.

Uključivanje u manifestaciju Hrvatska volontira omogućilo je učenicima da steknu znanje o volontiranju, razviju empatiju i svijest o važnosti brige za zajednicu i okoliš. U realizaciji aktivnosti sudjelovali su učenici izvannastavne aktivnosti “Mali volonteri” i “Građanski odgoj i obrazovanje”, uz podršku učiteljica Antonije Meštrović, Lucije Ružak, Božene Ukić i Nere Batine.