mArt 2022. – rezultati Regionovizije
TAGS: OŠ Središćeosnovna škola središće

Ovogodišnja Regionovizija, izbor najboljih karikatura i stripova u sklopu međunarodnog eTwinning projekta Matematika kroz strip i karikaturu, održana je 12. svibnja 2022. godine preko platforme Zoom. Nakon uvodnih pozdrava autorica projekta Gordane Stanković i Marice Brzica, krenulo je glasanje po školama. Glasali su studenti PMF iz Novog Sada te 16 škola iz Hrvatske, Srbije, Sjeverne Makedonije i Bosne i Hercegovine. Na Regionoviziji je sudjelovalo ukupno 58 radova kojima su škole dodjeljivale 10, 8, 6, 4 ili 2 boda.

Naši učenici su i ove godine ostvarili izvrstan rezultat. Učenica Iva Koporčić osvojila je 3. mjesto u kategoriji O2 (učenici predmetne nastave), a učenica Sunčana Lončar osvojila je 4. mjesto u kategoriji O1 (učenici razredne nastave). Bodove koje su radovima na Regionoviziji dodijelili učenici 1.a i 3.b prezentirala je Nera Strčić, prošlogodišnja osvajačica 3. mjesta u kategoriji O1.

U nadi da će se u projekt iduće godine priključiti još više učenika, mentorice projekta još jednom čestitaju učenicima Jakovu, Sunčani i Bruni na sudjelovanju na Regionovizij, a posebne čestitke odlaze učenici Ivi za osvojeno 3. mjesto.

Iva Palčić Strčić

Sandra Štambuk