Modelarska liga
TAGS: OŠ Središćeosnovna škola središće

U petak, 13. svibnja 2022. u gradu Zagrebu održala se na županijskoj razini natjecanja Modelarska liga. Riječ je o ekipnom natjecanju učenika u području modelarstva/maketarstva koje Hrvatska zajednica tehničke kulture u suradnji s Društvom pedagoga tehničke kulture Zagreba provodi od školske godine 2012./2013. Natjecanje je pokrenuto s ciljem poticanja učenika za izvannastavno stjecanje i razvoj tehničkih znanja i vještina, motorike, kreativnosti, inovativnosti, timskog rada te razvoja poduzetništva.

Svi sudionici natjecanja su u kroz 3 sata izrađivali isti zadatak „Kuća-kutija“. Prilikom ocjenjivanja povjerenstvo je vrednovalo rad ekipa u elementima: organizacija radnog mjesta, pravilna uporaba alata i strojeva, primjena zaštite pri radu, preciznost i urednost izrade pozicija, funkcionalnost, inovativnosti i dizajn dovršenog uratka.

Prvi put smo sudjelovali u ovakvom natjecanju, a školu se predstavljale učenice šestog razreda, Iva Dujić i Iva Babić.