Modelarska liga I. kolo

Učenice naše škole, Iva Dujić i Iva Babić, 20. siječnja 2023. godine sudjelovale su kao ekipa u I. kolu Modelarske lige, na županijskoj razini natjecanja. Zadatak je bio u ekipi izraditi bunar od šperploče piljenjem, brušenjem i lijepljenjem. Zadatak je trebalo izvršiti unutar 3 sata, a sve ekipe su uspješno ostvarile zadano.

Modelarska liga je natjecanje učenika u području modelarstva/maketarstva koje Hrvatska zajednica tehničke kulture provodi u svim županijama i Gradu Zagrebu u suradnji s Hrvatskim savezom pedagoga tehničke kulture, županijskim i gradskim zajednicama tehničke kulture, društvima pedagoga tehničke kulture te osnovnim školama. U ekipi je dvoje učenika osnovnih škola, udruga ili posebnih odjela osnovnih škola od petog do osmog razreda, a vodi ih jedan mentor. Modelarska liga pokrenuta je početkom školske godine 2012./2013., s ciljem poticanja učenika na izvannastavno stjecanje i razvoj tehničkih znanja i vještina, motorike, kreativnosti, inovativnosti, timskoga rada, izbor srednjih strukovnih i tehničkih škola. Također, cilj je bio i povezivanje zajednice tehničke kulture (sustav neformalnog obrazovanja) sa školama (sustav formalnog obrazovanja) u svrhu ojačanja kapaciteta tehničke kulture i sustavnog razvitka tehničke pismenosti kod djece i mladih.

Ines Kresoja,

Klub mladih tehničara