Mrežna stranica “Mentalno zdravlje grada Zagreba”

Mentalno zdravlje temelj je kvalitetnog života, a Grad Zagreb pokrenuo je mrežnu stranicu pod nazivom „Mentalno zdravlje grada Zagreba“ kako bi pružio podršku i informacije ovoj ključnoj temi.

Mrežna stranica sadrži stručne informacije i savjetodavnu pomoć za sve koji se suočavaju s izazovima vezanim uz mentalno zdravlje. Bez obzira radi li se o poteškoćama u svakodnevnom funkcioniranju, ozbiljnijim problemima ili jednostavno želji za radom na vlastitom mentalnom zdravlju.

Posebno želimo naglasiti važnost brige o mentalnom zdravlju naše djece i mladih. Često se djeca i mladi suočavaju s različitim izazovima i stresom, a ponekad ti tereti nisu vidljivi golim okom. Zato je važno stvoriti siguran prostor u kojem će se naša djeca osjećati slobodno izražavati svoje osjećaje i brinuti jedni za druge.

Briga o mentalnom zdravlju djece i mladih je zajednička odgovornost – roditelja, škole i zajednice. Samo zajedno možemo osigurati da naša djeca rastu i razvijaju se ostvarujući svoj puni potencijal.

Uzimajući u obzir početak nove školske godine, stručnjaci iz zdravstvenih ustanova koje podupire Grad Zagreb pripremili su korisne članke o tome kako olakšati učenje, usvajati nove navike i učiniti školske dane ugodnijima.

Pozivamo stoga učenike i roditelje da posjete stranicu „Mentalno zdravlje grada Zagreba“ (https://mentalnozdravlje.zagreb.hr/) i pronađu dragocjene savjete stručnjaka te se informiraju o uslugama koje Grad Zagreb nudi kako bi unaprijedio i očuvao mentalno zdravlje naše djece i mladih.