Obilježavanje Međunarodnog dana sjećanja na žrtve holokausta i sprečavanje zločina protiv čovječnosti

Dana 27. siječnja 1945. godine Crvena armija je oslobodila najveći nacistički koncentracijski logor Auschwitz, a od 2005. godine taj dan se obilježava kao Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta.

Poučavanje holokausta pomoći će učenicima razviti znanja o holokaustu, osiguravajući točnost u razumijevanju i znanju svakog pojedinca te podižući svijest o mogućim posljedicama antisemitizma. U našoj školi imamo cilj poticati kritičko mišljenje, razvijati društvenu svijest i pripadnost, poticati osobni razvoj i identitet učenika, poticati razvoj tolerancije te poticati naše učenike da postanu aktivni građani u društvu.

Učenici 8. razreda su kroz nastavne sadržaje Povijesti, Hrvatskoga jezika i Likovne kulture obilježavali Dan sjećanja i time omogućili da se taj da ne zaboravi.