Od danas pratimo…

Poštovani i dragi roditelji,

Na mrežnoj stranici LOGOPEDSKI KUTAK svake srijede možete potražiti novu edukativnu objavu o komunikacijskom i govorno jezičnom razvoju.  Uz pomoć objava koje je za vas pripremila stručna suradnica logopedinja saznajte nešto više o tijeku razvoja jezičnih sposobnosti, utjecaju komunikacijskih i jezično-govornih teškoća na funkcioniranje učenika u školskom okruženju te ranim znakovima odstupanja zbog kojih je potrebno zatražiti logopedsku pomoć. Osim informativnog sadržaja za roditelje, u logopedskom kutku  možete pronaći i sadržaj usmjeren na djecu. Ovisno o temi o kojoj će se pisati, svakog tjedna moći ćete pronaći i zadatke usmjerene na poticanje jezičnih sposobnosti.

Budući da nam se bliži period upisa u prvi razred, prva tema odnosi se upravo na spremnost za prvi razred. Uz kratki pregled vještina potrebnih za početak formalnog učenja čitanja i pisanja preuzmite i isprobajte zadatke za uvježbavanje fonološke svjesnosti. U slučaju da još ne znate što je fonološka svjesnost i čemu služi, zavirite u logopedski kutak!

Stručna suradnica logopedinja

Mihaela Đurenec, mag. logoped