Posjet Društvu hrvatskih književnika

Učenici sedmih razreda naše škole posjetili su Društvo hrvatskih književnika u sklopu Male tribine. Ovo nezaboravno iskustvo bilo je vođeno iskusnim književnim stručnjakom, gospodinom Hrvojem Kovačevićem, dok je posebna gošća bila istaknuta spisateljica Silvija Šesto.

Naši učenici imali su priliku uživati u dinamičnom programu koji je obuhvatio čitanje priče Sivlije Šesto, razgovor s autoricom te razmjenu kreativnih ideja i pogleda na svijet. Gospođa Šesto nije samo dijelila svoje literarne radove, već je i potaknula učenike na razmišljanje o važnosti književnosti u njihovim životima te im približila proces pisanja.

Ovaj susret bio je prilika za učenike da postavljaju pitanja, dijele svoje dojmove te se upuste u konstruktivan dijalog s iskusnom spisateljicom. Silvija Šesto potaknula je učenike da razvijaju svoju kreativnost, potiču ljubav prema književnosti te prepoznaju moć riječi kao izraza vlastitih misli i osjećaja.

Marko Prpić i Mateja Pavliško