Posjet Kući Europe – 4. a i 4. b

Povodom Dana Europe, koji se svake godine obilježava 9. svibnja, učenici 4.a i 4.b posjetili su Kuću Europe u Zagrebu. Tamo su saznali sve o Europskoj uniji, Europskom parlamentu te kako zemlje članice Europske unije zajedno surađuju.

Učenici su postavljali puno zanimljivih pitanja. Zanimalo ih je zašto na zastavi Europske unije ima samo 12 zvjezdica, a postoji 27 država članica. Doznali su da se zastava sastoji od kruga od 12 zlatnih zvijezda na plavoj podlozi te da te zvijezde ne simboliziraju broj članica već jedinstvo, solidarnost i sklad među narodima Europe. Učenicima je bilo zanimljivo i to da se Republika Hrvatska priključila zadnja, 2013. godine. Na kraju su učenici saznali da u Europskoj uniji ima otprilike 447 milijuna stanovnika te da je Bruxelles središte Europske unije.