Posjet UMI izložbi

U razdoblju od 25. siječnja do 9. veljače na Filozofskom fakultetu u Zagrebu održana je interaktivna, putujuća izložba pod nazivom UMI – UNIVERSUM. MENSCH. INTELLIGENZ. (Svemir. Čovjek. Inteligencija.). Izložbu su posjetili učenici koji polaze izvannastavnu aktivnost Deutschklub te zainteresirani učenici šestih i sedmih razreda u pratnji učiteljice njemačkog jezika Ivane Mikulić.

Izložba Goethe Instituta i Društva Max Planck osmišljena je kao interaktivni reli za učenike njemačkog jezika, a predstavlja vrhunska istraživanja iz pet tematskih područja: svemira, povijesti čovječanstva, razvoja mozga, antropocena i umjetne inteligencije.

Također, učenici su mogli isprobati facemorphing i doživjeti iskustvo utjecaja glazbe na emocije, a uz temu svemira posebno je zanimljiva bila i tema umjetne inteligencije.

Najvažnije je ipak da smo se svi zajedno zabavili, a pritom naučili i nešto novo, a sve to na njemačkom jeziku.

Ivana Mikulić