PROJEKTI U 3.B RAZREDU
TAGS: OŠ Središće

ŠKOLA JE ŠKOLA, A BORAVAK JE BAŠ FORA!

U SVIJETU LIKOVNIH UMJETNIKA

Učenici 3. b razreda u sklopu produženog boravka drugu su godinu zaredom završili aktivnosti u sklopu projekata Škola je škola, a boravak je baš fora i U svijetu likovnih umjetnika. Autorice projekta Škola je škola, a boravak je baš fora su Nevenka Dimač i Angelina Jakopin Vuk, a projekta U svijetu likovnih umjetnika Sandra Vuk i Nevenka Dimač.

Tijekom nastavne godine aktivnosti su provođene u sklopu organiziranog vremena. Projektima se nastojalo osnažiti kompetencije kod učenika kao što su: kreativnost, digitalne kompetencije, kritičko mišljenje, javni nastup i slično. Cilj većeg broja aktivnosti u projektu Škola je škola, a boravak je baš fora bio je obilježavanje bitnih datuma tijekom godine. U projektu U svijetu likovnih umjetnika istraživali smo poznate umjetnike iz cijelog svijeta.

Svi učenici su aktivno sudjelovali u svim projektnim aktivnostima. Aktivnosti projekata poticale su rad u parovima i skupinama, ali i samostalan rad. Nakon dobivenih uputa, učenici su zajedno s učiteljicom aktivno istraživali. Nakon istraživanja samostalno su izvršavali zadatke, međusobno si pomažući te tražeći pomoć učitelja, ako im je bila potrebna. Aktivnosti su bile primjerene dobi učenika te njihovim interesima i mogućnostima, a poticale su njihovu kreativnost, znatiželju, kritičko promišljanje, suradničko učenje, učenje kroz igru, istraživačko učenje i učenje rješavanjem problema.

Učenici su se najviše veselili aktivnostima u kojima su sami istraživali te u kojima su nakon istraživanja morali u grupama napraviti određeni zadatak. Ponosno su pokazali sve novo što su naučili. Uz sve navedeno smo se i super zabavljali! Veselimo se novim aktivnostima i iduće godine.

Učiteljica produženog boravka

Sandra Eđut