Science on Stage: OŠ Sredšće finalist Future League 2023

Projekt “Budi pametan, kreći se održivo!” ostvario je značajan uspjeh te je u finalu Future League, kojeg organizira Science on Stage Berlin. U odabiru najboljih projekata bilo je važno da se projektom ispunjava jedan od 17 ciljeva održivog razvoja kao i inovativnost projekta. Upravo je naš projekt odabran među deset najboljih.

Učenice Heda Fresl, Ena Čavrak i Sara Škunca, zajedno sa svojim mentoricama Boženom Ukić i Nerom Batina, aktivno su sudjelovale u razvoju i provedbi ovog projekta. Njihova predanost i trud rezultirali su pozivom da prezentiraju svoj rad na prestižnom događaju koji će se održati u Berlinu.

Natjecanje Science on Stage okuplja kreativne i stručne pojedince iz područja STEM-a (znanosti, tehnologije, inženjeringa i matematike) i predstavlja priliku za razmjenu ideja i iskustava. Na finalnom događaju u Berlinu, bit će predstavljeno nekoliko najboljih projekata, a žiri će odabrati tri najuspješnija.

Učenice i mentorice s nestrpljenjem i veseljem iščekuju ovu iznimnu priliku za učenje, razmjenu ideja i stvaranje trajnih uspomena.